Seçim yarışı kızıştı… Listede sürpriz isimler

Süper Lig’de şampiyonluğa oynayan Galatasaray, 25 Mayıs’ta seçime gidiyor. Mevcut başkan Dursun Özbek’e rakip olan Süheyl Batum’un listesi belli oldu.

Galatasaray’da başkanlık seçimi yaklaşıyor. Süper Lig’de en yakın takipçisi Fenerbahçe’ye 4 puan fark atan ve ligde şampiyonluğun en ciddi favorisi olan Galatasaray’da başkanlık seçimine sayılı günler kaldı. Mevcut Başkan Dursun Özbek’in adaylığını açıklaması üzerine Süheyl Batum’da başkanlığa adaylığını koydu.

Adaylığını açıklayan Süheyl Batum’un listesinde önemli isimler yer alıyor. Eski başkanlardan Ünal Aysal’ın yönetimde değil ama Sportif A.Ş’de görev alması bekleniyor.

Prof.Dr. Süheyl Batum’un yönetim listesini bugün Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı’na teslim etmesi bekleniyor. Bu arada Batum’un listesinde ayrıca Alp Yalman isminin de yer aldığı öğrenildi.

Batum’un adaylık gerekçesi ise amatör şubelerdeki başarısızlıklar ve Florya arazisinin satışı ve projelendirilmesi aşamasında yaşanması muhtemel suiistimaller olarak gösterildi.

GALATASARAY’DA ERDEN TİMUR BELİRSİZLİĞİ

Öte yandan Galatasaray’ın mevcut başkanı Dursun Özbek’in adaylığını açıklaması üzerine gözler listeye çevrildi.

Özbek’in açıkladığı listede seçimdeki en büyük kozlarından biri olarak gösterilen Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un yer almaması dikkat çekti.

Sarı kırmızılı taraftarlar sosyal medyada Erden Timur’a destek kampanyası başlatsa da Timur’dan henüz cevap gelmedi.

Sağlık sorunları yaşadığı iddia edilen Erden Timur’un seçim döneminde Dursun Özbek’in listesinde yer alıp almayacağı merak konusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir